-
AI and ML Engineer | NBIM
-
Fagansvarlig Data og innsikt | Eksfin
-
Chief Commercial Officer / VP Sales | Muybridge
-
Seniorutvikler | Cartagena
-
Recruitment Specialist | Rede People
-
Lead Cloud Engineer | Sikri
-
Onboarding Specialist | Varig
-
.Net Specialist | Novanet
-
Chief Technology Officer (CTO) | Abel Technologies AS
-
CFO | TAKE TAKE TAKE AS

Boost AI henter 40 millioner kroner fra Alliance Venture
Stavanger-selskapet Boost AI utvikler automatiserte kunderådgivningstjenester basert på språkgjenkjenning og kunstig intelligens. Nå fyller de på kassa med investorpenger fra Alliance Venture.
Selskapet henter nå 5 millioner dollar, som tilsvarer om lag 40 millioner kroner. Og ifølge DN, så priser det selskapet til rundt 50 millioner dollar, som tilsvarer nesten 400 millioner kroner.
I forkant av runden skulle de visstnok ikke ha noen problemer med å skaffe penger.
– Jeg får eposter fra venture-kapitalister hele veien. Jeg fant dem på listen. Spørsmålet var hvem vi gadd å snakke med. Vi har en svær liste. Vi ønsket en kjapp og grei runde og ikke bruke all vår tid på å håndtere ventureinvestorer. Alliance virket greie å ha med å gjøre. Det betyr veldig mye, sier gründer og daglig leder Lars Selsås til DN.
Tjener 2,5 millioner i måneden
Selskapet ble startet i 2016, og har tidligere vært en del av SR-banks gründerprogram. SR Bank er også representert på eiersiden.
Etter emisjonen vil gründerne fortsatt sitte på to tredjedeler av aksjene.
I dag teller selskapet rundt 50 ansatte og de skal ha lisensinntekter på 2,5 millioner kroner i måneden.
LES OGSÅ: DNB skal investere i startups. Dette er selskapene de er på utkikk etter.