-
Senior AI & ML Engineer | NBIM
-
Leder data og KI | SpareBank 1 Forvaltning
-
Arkitekt | SpareBank 1 Forvaltning
-
Head of Community Arena – Collektivet i Construction City | OBOS
-
Senior forretningsutvikler / produktleder - konsulent (2 stillinger), med partner- og medeierskap | Kadabra
-
Senior Security Engineer | Firi
-
Senior Software Engineers - Frontend & Backend | Hornet
-
Medeier* | Boitano
-
Fullstack-utvikler | Norad
-
Lead Data Engineer | Norad
Investerer 53,5 millioner i spillselskapet Attensi
Viking Venture går knallhardt inn i spill-læringsselskapet Attensi.
Viking Venture investerer 53,5 millioner kroner i Attensi. Et selskap som spesialiserer seg på opplæring gjennom spill.
Fondet kjøper ifølge Dagens Næringsliv 34 prosent av aksjene i Attensi i en emisjon som verdsetter selskapet til 157 millioner kroner.
Attensi har vært lønnsomt helt fra starten i 2009, og har de siste fem årene gått fra fem til 40 ansatte samtidig som omsetning har blitt syvdoblet, skriver DN.
– De har veldig fornøyde kunder og har fra starten bygd en plattform som gjør det mulig å vokse. Og de gir dokumenterbar effekt som få andre løsninger er i nærheten av, sier gründer og styreleder Odd P. Skarheim til DN.