-
AI and ML Engineer | NBIM
-
Eviny Ventures ansetter!
-
Daglig leder | Ungt Entreprenørskap Norge
-
QA Automation Engineer | Emma Systems
-
CTO | Kilter
-
Chief Financial Officer (CFO) | ZTL
-
Country Manager Norge | Noteless
-
Partner/Headhunter | Branchy
-
Senior Product Manager | Bakken & Bæck
-
Finance Manager (vikariat) | StartupLab

Sjømattopp går inn i Stordalen-backet lakselus-startup
Janne Log har blitt nytt styremedlem i Blue Lice, etter at Strawberry og Petter Stordalen gikk inn med kapital i fjor høst.
Blue Lice, som utvikler en løsning for å endre oppdrettsnæringens håndtering av lakselus fra behandling til forebygging, er i vekst og har nylig ansatt en ny kommersiell direktør -- Christian Van Veen Aas, fra Nordea. I en pressemelding fortelles det at de nå ansetter Janne Log som nytt styremedlem.
Log er utdannet samfunnsøkonom fra UiO, og har lederutdannelse fra Solstrand og IMD i Sveits. Hun har ledererfaring fra Norges Sjømatråd, EVRY, Handelshøyskolen BI og Norsk Landbrukssamvirke. Hun har i tillegg hatt styreverv i Abelia, NSHK og Vilomix Norge. Styreleder i Blue Lice, Kjell Erik Drevdal, ser frem til å jobbe med Log.
-- Det gleder oss stort å få en kompetanse og erfaring som Janne har inn i styret. Dette er en naturlig profesjonalisering og utvikling av et av Norges mest spennende oppstartsselskap, sier Drevdal.
Også Log ser frem til å ta fatt på kampen mot lakselusen.
-- Regjeringen har en uttalt 5X vekstambisjon for Norges sjømatbransje frem mot 2050, da trenger vi å dyrke frem en hel generasjon nye startups og scale-ups innen bransjen, sier Log i pressemeldingen.