Quantfolio fikk pallplass MasterCards startup-program

Publisert Sist oppdatert

Det danske shopping-teknologiselskapet Zliide vant den nordisk-baltiske startup-konkurransen Lighthouse Development Program.

Norske Quantfolio, som leverer AI-løsninger for investorer, kom på delt andreplass.

De norske selskapene Diwala, Spiff, Diggecard, Huddlestock og Quantfolio konkurrerte alle om å nå toppen.

Zliide selger det som ser ut som vanlige antityverilåser, men egentlig er en selvbetjeningsløsning, skriver MasterCard i en pressemelding. 

Kunder kan skanne låsene i en app for å se produktinfo, betale og låse opp. Så kan de fjerne låsen og ta med seg produktet, uten å trenge å gå via kassen.

Lighthouse Development Program er en nordisk og baltisk startupkonkurranse for fintech-selskaper, som i år ble arrangert for andre gang. Årets program inkluderte 15 fintech-startups fra Norge, Danmark og Estland.

redaksjonen@shifter.no