nytt om navn
Alva-gründeren gir seg som sjef
Ny CEO på plass i Alva Industries.

Gründer Jørgen Selnes har ledet Alva Industries frem til nå. Han startet selskapet da han gikk på NTNUs Entreprenørskole i 2016.
Alva utvikler elektriske motorer, og har både Boeing og Lockheed Martin på kundelisten.
I 2023 kom blant andre seriegründer Jakob Hatteland og Statkraft Venture inn på eiersiden - da selskapet hentet 117 millioner.
Nå har selskapet ansatt Oliver Skisland som ny administrerende direktør i selskapet.
Han har erfaring fra både ledelse og oppskalering av teknologibedrifter.

– Jeg er utrolig spent på å lede Alva Industries i et så avgjørende øyeblikk i elektrifiseringsrevolusjonen," sa Oliver. "Alvas teknologi har potensial til å omdefinere hva som er mulig innen elektriske motorapplikasjoner, og jeg er forpliktet til å gjøre dette potensialet om til reell verdenspåvirkning. Sammen med teamet vårt vil vi utfordre grensene for innovasjon, skalere løsningene våre, og gjøre Alva til en nøkkelspiller i den elektrifiserte fremtiden, sier Skisland i en pressemelding.
Takker gründeren
Selskapet uttaler at Skislands lederskap vil styrke Alvas fokus som en markedsdrevet organisasjon, akselere produktadopsjon, partnerskap og omsetningsvekst.
Selskapet uttrykker også takknemlighet til Selnes, for hans visjon og lederskap som har brakt selskapet til sin nåværende sterke situasjon.
– Etter nøye å ha valgt ut Oliver som CEO, vil Jørgen nå ta rollen som Chief Strategy Officer, hvor han kan vie seg til det han alltid har vært lidenskapelig opptatt av - å finne frem til nye markedsmuligheter, nøkkel-partnerskap og drive langsiktig global sukess, skriver selskapet i pressemeldingen.